چمن مصنوعی

چمن مصنوعی

چمن مصنوعی نوعی کفپوش است. سطح آن با الیافی مشابه چمن طبیعی پوشیده شده است. این الیاف که غالبا به رنگ سبز هستند، به یک لایه پلاستیکی به نام بکینگ دوخته می شوند. جنس الیاف این کفپوش از پلی اورتان و پلی اتیلن می باشد. امروزه انواع مختلفی چمن مصنوعی برای کاربردهای مختلف وجود دارد.

انواع چمن مصنوعی

چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی ورزشی، کاربردهای مختلفی از جمله استفاده در زمین های فوتبال، گلف، بیسبال و … دارد؛ اما همان طور که می دانید چمن مصنوعی فوتبالی در مقایسه با سایر کاربردها، استفاده بیشتری خواهد داشت. چمن مصنوعی فوتبالی، به دلیل شرایط ویژه مسابقه فوتبال و به منظور کاهش ضربه های احتمالی شدید حین مسابقه، لازم است به اندازه کافی قدرتمند باشد. این محصول با استفاده از الیافی که اثر سایندگی ندارند (Non-Abrasive) تولید می شود.

چمن مصنوعی تزئینی

امروزه استفاده از چمن مصنوعی تزئینی یا چمن مصنوعی دکوراتیو؛ در طراحی منازل، ویلاسازی ها، طراحی فضای سبز محیط هایی همچون رستوران ها و تالارها، فضاهای شهری، روف گاردن ها، مدارس و مهدکودک ها و حتی در محیط بازی کودکان جایگاه بسیار وسیعی پیدا کرده است. چمن مصنوعی تزئینی به دلیل داشتن ظرافت بیشتر، لطافت و زیبایی، در مقایسه با چمن مصنوعی ورزشی با تراکم بالاتر و ضخامت نخ کمتر بافت می شود. طول عمر این محصول، به آب و هوای محیط، میزان تردد، نوع کاربری و کیفیت محصول خریداری شده بستگی دارد.

فنس چمنی

حصار چمنی نوعی نرده است که با استفاده از چمن مصنوعی تولید می شود و به عنوان بهترین روش برای تزئین، حصارکشی باغ ها و حفظ حریم خصوصی در نظر گرفته شده است. فنس چمنی در اندازه های مختلف و رنگ های گوناگون قابل تولید است و از باغ شما در برابر عوامل خارجی محافظت می کند. علاوه بر این، ظاهر و طراحی زیبای آن، جلوه خاصی به محیط می بخشد

سوالات متداول:

01
یا می‌توان چمن مصنوعی را برروی دیوار هم اجرا کرد؟
بله در مساحت‌های ترجیحا کم و ارتفاع پایین می‌توان با تمهیدات خاصی نظریر سوراخ کاری با دریل و تعبیه رول پلاک و پیچ و واشر چمن را بروی دیوار نصب کرد. و با کوبیدن میخ و چسب کاری دیوار مورد نظر باید از استحکام کافی برخوردار باشد تا وزن چمن و تاثیر بار روی آن مشکلی ایجاد نکند.
02
ابعاد رول های چمن مصنوعی چقدر است؟
در کشورهایی که از سیستم اندازه گیری متریک استفاده می‌کنند، رول چمن با عرض ۲ متر و ۴ متر و ‏طول آن به میزان ۱۵ ، ۲۵ و در موارد خاص مانند زمین استاندارد فوتبال به اندازه ۱۰۰x4‏‏ تولید می‌شود.‏
03
چمن مصنوعی را می توان بدون چسب هم نصب و اجرا کرد؟
بله در فضاهای کوچک می‌توان چمن را دقیقا به ابعاد محصور در میان دیوارها و یا لبه‌های ثابت برش زد به طوری که چمن در جای خود ثابت و قفل شود و با حرکت کردن روی آن جا به جا نشود.
04
چمن مصنوعی را با چه شیوه‌های می توان شست؟
با آب و مواد شوینده معمولی و خانگی که بسیار اسیدی و بسیار قلیایی نباشند مثلا شامپو فرش و شوینده‌های مایع بهترین گزینه هستند با فشار آب (واترجت) و جاروی‌های ساده مو کوتاه حیاطی به راحتی آلودگی‌های و ذرات خارجی از بافت چمن خارج شده و روی شیب زمین حرکت می‌کنند و از کفشور و دریچه‌های فاضلاب خارج می‌شوند.
05
قوانین خرید وزن چمن مصنوعی چقدر است؟
وزن چمن مصنوعی به دو صورت بیان می شود: ۱- وزن یارن یا پایل: که به مجموعه وزن الیاف‌ها در متر مربع گفته می‌شود. ۲- وزن کل: که به مجموع وزن یارن و وزن لایه بکینگ در متر مربع گفته می‌شود. این وزن در انواع سبک به میزان حدود ۶۰۰ گرم بر متر مربع تا انواع سنگین ۳/۵ کیلوگرم بر متر مربع است.
06
تفاوت چمن فوتبالی و چمن تزئینی در چیست؟
عمده‌ترین تفاوت‌های ظاهری مربوط به موارد ذیل می‌باشد : ۱- چمن‌های تزئینی دارای تراکم بالاتری نسبت به چمن‌های فوتبالی هستند. ۲- چمن‌های تزئینی عموما دارای ارتفاع الیاف بین ۹ تا ۴۰ میلی متر هستند در صورتی که چمن‌های فوتبالی در ارتفاع ۵۰ تا ۶۰ میلی متر تولید می‌شوند.
1485
تعداد خریداران این محصول
1485
تعداد رضایتمندی ها

- برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره انواع ، ضخامت و قیمت کفپوش لاستیکی پازلی ،پایه گرانول و سایر انواع کفپوش ورزشی مانند تاتامی و سایر محصولات با شماره های تماس مشاورین کارخانه که در سایت ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

تماس